GAP TURU

1.750,00TL

Bilgi

Hatay - G.Antep - Şanlıurfa - Mardin - Diyarbakır - Adıyaman işte güneydoğunun güzel Şehileri işte tarihi kentleri akmonya sizleri sunuyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tarihi dokusuna Akmonya Turizm farkı ile dokunuyoruz. Sizleride bekliyoruz...

Rezervasyon İçin: 0 276 227 62 48

GAP TUR PROĞRAMI

HATAY – ANTEP – URFA – MARDİN – D,YARBAKIR - ADIYAMAN

6 GECE - 7 GÜNDÜZ

28 MART-04 NİSAN 2020

1.GÜN :Uşak’tan saat 21:00 de hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Adana yolu üzerinde sabah kahvaltısını aldıktan sonra Hatay’a doğru hareket ediyoruz. Hatay sokaklarında yürüyerek kısa bir Hatay turu yapıyoruz. Uzun çarşı için verilen serbest zamanın ardından meşhur künefe tatlısıyla beraber öğle yemeği molası veriyoruz.  Yemekten sonra Hatay’dan 12 km ileride şelaleleriyle ünlü Defne ve Apollo’nun aşklarının geçtiği Harbiye’ye gidiyoruz. Akşam saatlerinde otelimize geçiyoruz.

2.GÜN : Otelde sabah kahvaltısını aldıktan sonra Islahiye yolu üzerinde Antep’e hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Antep’i gezmeye başlıyoruz. Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Antep müzesini geziyoruz. Kale-i Hüsün olarak adlandırılan Antep fotoğrafını çekip, eteğindeki tarihi çarşılarda serbest zaman veriyoruz. Elmacıklar çarşısı , Habbab çarşısı , Kürkçü Han ve Bakırcılar çarşısını geziyoruz. Daha sonra tarihi Tahmis kahvehanesinde Menengiç kahvesini yudumlayarak dinlenme fırsatı buluyoruz. Alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz.

3.GÜN :  Otelde sabah kahvaltısını aldıktan sonra Urfa’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Birecik de bulunan nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde Kelaynak kuşlarını görme ve fotoğraf çekme fırsatı buluyoruz. Yolumuza devam ederek bize sanki cennetten bir köşe olan Halfeti’ye varıyoruz. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turunda eski yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bularak tekne turumuzu tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizi Halfeti de aldıktan sonra Urfa’ya doğru hareket ediyoruz. Urfa’ya vardıktan sonra Balıklı göl , Halilül Rahman gölü ve camisi , Ayn-el Zeliha gölü , İbrahim Peygamber makamı , İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer ve Mevlidi Halil camiyi geziyoruz. Kısa bir serbest zaman vererek kilimciler , isotcular,demirciler,bakırcılar çarşıları ve gümrük han da gezimizi tamamlıyoruz. Akşam otelimize yerleşiyoruz. İsteğe göre akşam yemekli sıra gecesine gidiyoruz.

4.GÜN :  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Harran’a doğru hareket ediyoruz. Eski Harran evlerinde çay ve fotoğraf molası ardından , Viranşehir , Kızıltepe üzerinden Mardin’e varıyoruz. Dinlerin ve delilerin buluştuğu Süryanisinden Arabına birçok farklı kültür ve inanç birleşimi olan Mardin taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Artuklu sanatının tüm inceliklerini taşıyan taş işçiliğinin ustalıkla sergilendiği Medrese yıllarca eğitim amaçlı kullanılmıştır. Medresenin avlusunda küçük havuzu yapıya serinlik katmaktadır. Medreseden ayrılıyor ve taş kaplı dar sokaklardan yürümeye devam ediyoruz. Şar Çubuk mahallerinden geçerek Kırklar Kilisesine gidiyoruz. Kırklar kilisesi gezisi sonrası İgnatios Benham tarafından yaptırılan Müze, eski Mardin meydanı , Ulu Camii , Şehidiye medresesi, Zinciriye Medresesi , güzel bir konak yapısı olan tarihi PTT binası ve Savurkapı mahallesi gezisi sonrası belediye temizlik işçilerinin “eşekler” ile yapıldığı sokaklarda bulunan evlerin altından geçen abbaraları ve babı sor çeşmesini görüyor ve öğle yemeğinde birbirinden lezzetli Mardin yemeklerinden tatma fırsatı buluyoruz. otelimize yerleşiyoruz.

5.GÜN:Sabah kahvaltımızın ardından Midyat’da alışveriş için serbest zamanımız olacak.Daha sonra otobüsümüze binerek Mor Gabriel Manastırına gidiyoruz.Manastırı ziyaretinden sonra,medeniyetin beşiği olan tarihi antik kent Hasankeyfe uğrayıyoruz.Burada eşsiz manzara için resimlerimiziçekiyoruz.Manzara eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra Diyarbakır şehir merkezine varıyoruz.On gözlü köprüyü geziyoruz.Surlar bölgesinde tarihi dört kapıyı ve kültürel gezilerimizi tamamlayarak,akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz

6.GÜN: Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Diyarbakırdaki tarihi camilerini ve hanlarını gezdikten sonra büyük Atatürk barajına hareket ediyoruz.Öğle yemeğimizin ardından Adıyaman kahtaya hareket ediyoruz.Burada bizi bekleyen münibüslerle Nemrut dağına çıkıyoruz.Akşam güneşin batışını izleyip tekrar münibüslerimize binip bizi bekleyen otobüslerimize binerek Adıyaman merkezdeki otelimize gidiyoruz.

7.GÜN: Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Kahramanmaraşa hareket ediyoruz.Meşhur Maraş dondurmasını tadarak ,alışverişimizi ve öğle yemeğimizi alarak Uşak’a doğru hareket ediyoruz.

Akmonya Turizm ile başka bir turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

KONAKLAYACAĞIMZ OTELLER 

 • HATAY         : BOĞAZİÇİ OTEL
 • ANTEP          : MET GOLD OTEL
 • URFA             :  ……………… OTEL

       BATMAN     : ………………. OTEL        DİYARBAKIR,KONAKLAMA BİR GECE

 • ADIYAMAN : WHİTE STAR OTEL

FİYATA DAHİL HİZMETLER :

 • Otobüs ile ulaşım
 • Otelde Konaklama ( 6 gece konaklama , 5 akşam yemeği , 6 sabah kahvaltısı )
 • Gezi boyunca Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • Ören ve Müze ücretleri
 • Öğle araları alınan yemekler
 • Özel harcamalar
 • Halfatide Tekne turu  +Urfa sıra gecesi ve akşam yemeği + Nemrut Dağına çıkmak için küçük Münibüs ile gidiş geliş..

 

1750 TL.

AKMONYA TURİZM : Kurtuluş Mah.Çavuşçeşme sk.No:9/C     UŞAK

TEL : 0 276 227 6348 – 0 535 667 4419