DOĞU ANADOLU TURU

1.750,00TL

Bilgi

(Sivas - Erzincan - Erzurum - Kars - Doğu Beyazıt - Iğdır - Van - Tatvan - Bingöl - Elazığ - Malatya - Kayseri) 6 GECE – 7 GÜNDÜZ Doğu Anadolu tarihi ile siz de?erli konuklarımızı karşılamaya hazırız...

Rezervasyon İçin: 0 276 227 62 48

(SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS-D.BEYAZIT-IĞDIR-VAN-TATVAN-MUŞ-BİNGÖL-ELAZIĞ-MALATYA-KAYSERİ)

6 GECE – 7 GÜNDÜZ

           

                                               5-13 HAZİRAN 2020 – 1.GRIUP

                                               15-22 HAZİRAN 2020 – 2.GRUP

 

1.GÜN: UŞAK – AFYON – ANKARA – SİVAS

 

Akşam saat 21:00’de Uşak Merkezden siz misafirlerimizi alıp, Afyon, Ankara üzerinden SİVAS‘a doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molaların ardından Sivas’a ulaşıyoruz.Sivas bölgesinde alacağımız sabah kahvaltısı için (ekstra) mola veriyoruz. Sivas merkezde 1892 yılında Sivas Lisesi olarak yaptırılan ve 1981 yılına kadar Sivas Lisesi olarak kullanılan, cumhuriyetin ilanı sürecinde halkın birlik, beraberlik ve bütünlüğünün temellerinin atıldığı, en önemli yerlerden biri olan ATATÜRK KONGRE VE ETNOĞRAFYA MÜZESİNİ geziyoruz. Daha sonra sırasıyla ŞIFAIYE MEDRESESI, ÇIFTE MINARELI MEDRESE, Madımak Oteli (panoramik olarak) ve KALE gezilerimizin ardından, öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamız sonrası Aslanlı Çeşmeden su içebileceğiniz, üst katında Nargile keyfi yaparak şehri izleyebileceğimiz veya dileyen konuklarımızın alış veriş yapmaları için TAŞHAN’da serbest zamanın veriyoruz. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: ERZİNCAN – ERZURUM

 

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıp, Erzincan doğru yola çıkıyoruz. Erzincan Merkezde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Bakırcılar Çarşısında alışveriş yapabilirler. Daha sonra öğle yemeğinin (ekstra) ardından, ERZURUMa hareket ediyoruz. ERZURUMda ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ULU CAMİ, ÜÇ KÜMBETLER, YAKUTİYE MEDRESESİ görülecek yerler. OLTU TAŞI alışverişi için TAŞHAN (RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI) ‘da aldığımız serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: ERZURUM – KARS – ANİ

 

Sabah kahvaltısından sonra, KARS ‘a hareket ediyoruz. Eski adı Hasan Kalesi olan PASİNLER ’i ve HORASAN ’ı panoramik olarak gördükten sonra, ARAS nehri üzerindeki ÇOBANDEDE KÖPRÜSÜ ’nde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Kars’a ulaşıyoruz. 1917’ye kadar 40 yıl Rus işgalini yaşamış olan, farklı bir şehir mimarisine sahip Kars ‘ta; HAVARİLER KLİSESİ (Kümbet Camii) ‘ni ve panoramik olarak KARS KALESİ ‘ni görüyoruz. Daha sonra; Türkiye-Ermenistan arasında sınır çizen Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş olan ANİ ‘ye gidiyoruz. Terkedilmiş hayalet şehri gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

4.GÜN: KARS – IĞDIR – DOĞUBEYAZIT – VAN

 

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıp, DOĞUBEYAZIT ‘a hareket ediyoruz. Burada; Osmanlı ‘nın doğudaki en görkemli yapısı olan İSHAKPAŞA SARAYI ‘nı geziyoruz. Daha sonra Kaçak malların satıldığı pasajlarında alışveriş şansının ardından VAN a doğru yola çıkıyoruz. Yavuz Sultan Selim ’in Şah İsmail ile büyük bir savaş yaptığı ÇALDIRAN OVASI ’ndan geçerek, güzergahımız üzerinde doğal güzelliğiyle MURADİYE ŞELALESİ ‘ni görüyoruz. Daha sonra VAN ‘a ulaşıp gümüş takı alışverişi yapacağımız mağazaya gidiyoruz. Alışveriş sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

5.GÜN: VAN – GEVAŞ – AKDAMAR – TATVAN – MUŞ – ELAZIĞ

 

Sabah kahvaltısının ardından, otelimizden ayrılıp, GEVAŞ’tan hüzünlü hikayesini Van Gölü ‘nün sularına yansıtan AKDAMAR ADASI ‘na gidiyoruz. Tekneyle yapacağımız bu gezimizin ardından, Tatvan, Bitlis üzeri Elazığa hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molası sonrası, Elazığ’a ulaşıyoruz ve HARPUT’a çıkıyoruz. Arap Baba Türbesi, Harput Ulu Camii, Harput Kalesi’ni gezip ardından otelimize yerleşiyoruz.

 

6.GÜN: ELAZIĞ – HARPUT – MALATYA – KAYSERİ

 

Sabah kahvaltısının ardından, otelimizden ayrılıp, MALATYA’ya devam ediyoruz. Burada MALATYA kayısı çarşısında vereceğimiz alışveriş molasından sonra, Kayseri’ye doğru yola devam ediyoruz. Kayseri merkezde GEVHER NESİBE TIP MÜZESİ geziyoruz daha sonraKayseri’de otelimize yerleşiyoruz

 

7.GÜN: KAYSERİ – KAPADOKYA – UŞAK

 

Sabah kahvaltısının ardından, otelimizden ayrılıp Kayseri merkezde pastırma ve sucuk alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş sonrası Kapadokya Bölgesine doğru hareket ediyoruz. Kapadokya’da bölgesinde vereceğimiz fotoğraf molalarından sonra öğle yemeği için (ekstra) restoranımıza gidiyoruz. Daha sonra ANKARA, AFYON, UŞAK’a doğru hareket ediyoruz, yoldaki gerekli molaların ardından, nadide şehrimize ulaşıp bir daha ’ki AKMONYA Turumuzda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

 

 

1750 TL.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                     ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

*4* Otellerde Y.P. Konaklama                                      *İlk Gün yolda alınacak Sabah kahvaltısı

*Lüks Otobüsler İle Ulaşım                                          *Tüm Öğlen Yemekleri

*Zorunlu Seyahat Sigortası                                          *Tüm Yemeklerde alınan İçecekler

*Türkçe Rehberlik Hizmeti                                           *Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri                                                                                                                                                                                   

                                                                                *Kars Kafkas Gecesi

                                                                                *Tekne ücretleri        

 

 

 

AKMONYA TURİZM : Kurtuluş Mah.Çavuşçeşme sk.No:9/C   UŞAK

TEL : 0 (276)  227 6248