BURSA ULUDAĞ CUMALIKIZIK MUDANYA TRİLYE TURU

395,00TL

Bilgi

Bursa Uludağ Cumalıkızık Mudanya Tirilye Turu 1 Gece 2 Gün 1 Gece Otel Konaklaması Sheraton Aloft Bursa Hotel Konaklama Farkı ile...

Rezervasyon İçin: 0 276 227 62 48

AKMONYA TURİZM

BURSA ULUDAĞ CUMALIKIZIK MUDANYA TRİLYE TURU

1 GECE 2 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMASI

SHERATON ALOFT BURSA HOTEL KONAKLAMA FARKI İLE

 

24-26 ocak 2019

1.GÜN : HAREKET / GECE YOLCULUĞU CUMALIKIZIK - ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ

Gece saat 02.00’de Stadyum  önünde Siz değerli misafirleri ile buluşmamızın ardından araç içi ikramlarımız ve kahvaltı paketi eşliğinde Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan “ Kızık “ köylerinden Cumalıkızık Köyüne gidiyoruz. Köyde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve Etnografya Müzesi’ne misafir oluyoruz. Cumalıkızık’ta geçireceğimiz serbest zamanın ardından hareketle Uludağ zirveye ulaşıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz anlaşmalı kayak evimizden indirimli olarak kayak malzemelerini kiralayabilir ve gün boyu kayak yapabilirler. Kayak yapmayacak olan misafirlerimiz gün boyu dağ havasında yürüyüş yapabilir kartopu oynayabilir ya da kızak keyfi sürebilirler. Dileyen misafirlerimiz telesiyejleri kullanarak zirveye çıkarak sıcak içeceklerini içebilirler. Öğlen yemeği için anlaşmalı olduğumuz tesiste mangalda pişen sucuk ekmek ve içeceğinizi alabilirsiniz. Dağ da bu keyifli anları geride bırakarak saat 16.30 da aracımızda tekrar buluşarak Uludağdan ayrılıyoruz ve akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz. Otele ve yerleşme ve akşam yemeğinin ardında dileyen misafirlerimiz için Bursa’nın önemli eğlence tesislerinden Club İnferno ‘da gece eğlencesine katılabilirler. ( ekstra )

Sabah Kahvaltısı: İlk günkü sabah kahvaltısı araç içerisinde kahvaltı paketi olarak verilecektir

Öğlen Yemeği : Uludağ Mysia Cafe Sucuk ekmek + 1 içecek 30 tl ( ekstra isteğe bağlı )

Akşam Yemeği : Sheraton Bursa Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama : SHERATON ALOFT BURSA HOTEL

 

2.GÜN : MUDANYA - TRİLYE - BURSA -UŞAK

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası hareketle gezimize ilk olarak eski konakları ve TBMM tarihi açısından önemi büyük olan Mudanyaya çeviriyoruz. Kurtuluş Savaşının silahlı mücadelesini sona erdiren Mudanya ateşkes mütarekesinin imzalandığı şehirde Mütareke evini gördükten sonra hemen önünde barış anıtının da yapıldığı binanın yan tarafında restore edilmiş olan görebileceğimiz eski mimari içerisinde fotoğraflarımızı aldıktan sonra şehirden ayrılıyoruz.Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Kumyaka Kilisesini görüyoruz ve hemen akabinde Tarihi Çınarın altındaki köy kahvesinde biraz mola verip çaylarımızı yudumluyoruz.Sonrasında Melekler Adası dizisinin çekildiği ve tarihte İznik Konsilinden aforoz edilen 3 papazın kurduğu şehir olarak bilinen Trilye ye varış. Mübadeleden etkilenmiş olan Trilyenin o mistik havasını eski mimariler arasından yapacağımız keyifli yürüyüşle başlatıyoruz. Bugün belediyede sergi salonu, konferans salonu gibi amaçlara hizmet eden, Faruk Çelik Kültür Merkezi olarak bilinen, 1927’ye kadar taş mektebe de yan birim olarak hizmet vermiş olan eski kilise yapısını görüyoruz (belediyeden müsaitliği öğrenilerek). Kent içindeki yürüyüşümüzü; bölge için önemli bir eğitim yuvası olan, son zamanlara kadar da eğitime devam eden Taş Mektepi görerek devam ediyoruz. Devamında ara sokaklardan geçerek tipik mimari içerisinden Aya Tadori ismiyle 16. yy yapısı bir kilise olarak inşa edilmiş olan Fatih Camii’ne ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde camiyi de gördükten sonra Trilyedeki gezimizi meşhur zeytinlerinden alabilmek için çarşıda vereceğimiz serbest zamanla bitiriyoruz. Trilye gezimizin ardından Bursayaya doğru hareket ediyoruz . Bursa’yı tepeden göreceğimiz Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerini ziyaret edebileceğimiz Tophaneye geliyoruz. Rehberimizin anlatımlar eşliğinde geziyor ve öğlen yemeği için serbest zaman veriyor ve Uşaka doğru hareket ediyor ve gezimizi sonlandırıyoruz .

 

Sabah Kahvaltısı : Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir                     

Öğlen Yemeği : Bursa merkezde serbest zamanda iskender menü ( ekstra )                            

Akşam Yemeği : Dönüş yolunda mola da alınacaktır ( ekstra ).

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Shareton Aloft Hotel Bursa da 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Araç İçi Kahvaltı Paketi

Araç İçi ikramlar

Uludağ Milli Parkı Giriş Ücretleri

Otelde 1 adet açık büfe sabah kahvaltısı

Sheraton Otel de akşam yemeği

Rehberlik Hizmetleri

Seyahat Sigortası

Müze Ve Ören Yeri Giriş ücretleri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kayak Ekipmanları kiralama ücretleri
 • Telesiyej ve Teleski Ücretleri
 • Ekstra olarak belirtilen turla

 

 

 

SHERATON ALOFT BURSA HOTEL ÖZELLİKLERİ                                                        

 

 • Kapalı yüzme havuzu ücretsiz
 • 24 saat açık spor salonu ücretsiz
 • 24 saat açık ofis
 • 24 saat açık resepsiyon
 • Zemin Katta Teras
 • Lobide ücretsiz gazete
 • Minibar
 • Kahve/çay makinesi ve odada ücretsiz çay kahve
 • Ücretsiz banyo/kozmetik ürünleri
 • Saç kurutma makinesi
 • 42-inç LCD televizyon
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Ücretsiz şişe su

 

395 TL.